TURKUAZ GÖZ MERKEZİ

: HAFTAİÇİ : 08:30 - 18:00 / C.TESİ : 08:30 - 17:30 RANDEVU : (0312) 447 2525

Hakkımızda

TİCARET ÜNVANI   : ÖZEL TURKUAZ GÖZ MEDİKAL SAĞLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

MERSİS NO              : 0685043242100016

TİCARET SİCİL NO  : 201448

TESCİL TARİHİ         : 25.02.2005

TÜRÜ                        : TEK ORTAKLI LİMİTED ŞİRKET

SERMAYE               : 1.200.000,00

ADRES                      : NENEHATUN CADDESİ NO: 61/A  GAZİOSMANPAŞA/ÇANKAYA/ANKARA

TEMSİLCİ                 : AHMET ŞEN            HİSSE ORANI : % 100

NACE KODU             : 862205

FAALİYET ALANI   : Özel Sağlık kurumları tarafından poliklinik ve yatılı olmayan tıp merkezlerinde

sağlanan uzman hekimlik ile ilgili faaliyetleri(yatılı hastane faaliyetleri ile

ebe,hemşire ve fizyoterapistlerin paramedikal faaliyetleri hariç)

TELEFON                : 0-312-447 25 25

E-MAİL ADRESİ     : info@turkuazgoz.com

WEB SİTESİ           : www.turkuazgoz.com

Turkuaz Göz Merkezi, 2005 yılında kurulmuş bir göz cerrahi merkezi ve Excimer Lazer kliniğidir.

Kliniğimiz başta Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağkur, Devlet Memurları) olmak üzere TBMM, Bankalar ve özel sağlık sigortaları ile anlaşmalıdır.

Merkezimizde birçok göz hastalığının tedavisine dönük operasyonlar, damla anestezi, lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Bıçaksız ve dikişsiz teknik olarak da bilinen Fakoemülsifikasyon (FAKO) yöntemi ile katarakt ameliyatı, Excimer Lazer ile miyop, hipermetrop, astigmatizma tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca glokom, şaşılık, kornea, göz kapağı ve göz yaşı kanalı ameliyatı gibi her türlü göz ameliyatları yapılmaktadır.

Göz muayeneleri, ünit üzerinde bulunan cihazlar, gözlük kutusuna gerek bırakmayan otoforopterler, göz içi basıncını göz temas etmeden ölçen non-kontakt kompüterize tonometreler kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca merkezimizde, glokom hastalarının izlenmesinde çok önemli bir yere sahip olan Bilgisayarlı Görme Alanı, sinir lifi analizi yapan Nevre Fiber Analyzer(NFA) mevcuttur. Retina yırtığı, diabet (şeker hastalığı) ve glokomlu hastalarda tedavi amaçlı kullanılan Argon Lazer, göz damar yapılarının durumunu incelemeye yarayan Fundus Fluorecein Anjio (FFA) cihazları vardır. Ayrıca glokom hastalarının tedavisinde ve daha önce katarakt ameliyatı olan hastalara arka kapsül kesafeti gelişmesinden dolayı uygulanan YAG Lazer tedavisi mevcuttur. Göz arkasının detaylı incelemesini sağlayan Optik Koherens Tomografi (OCT), Scanning Lazer Oftalmoskop (SLO), kornea kalınlığını ölçen Pakimetri ve korneanın yapısını inceleyen Korneal Topografi yapılmaktadır. Göz içi ve arkası patolojilerinin değerlendirilmesinde kullanılan Ultrason cihazımız, ünit üzerinde göz muayenesi yapılamayacak yaştaki bebek ve küçük çocukları, yaklaşık bir metre uzaklıktaki bir kamera yardımıyla gözlük numarasını ölçebilen Videootorefraktometri cihazımız ve kontakt lens muayene birimimiz bulunmaktadır.

VİZYONUMUZ
Sürekli gelişen veya değişen teknolojiye adapte olan, hiçbir ayırımcılık yapmadan herkese eşit ve zamanında kaliteli sağlık hizmeti veren , hizmet sunduğu  bölgesinde  güven ve saygınlık konusunda önder olmak isteyen, kaliteli sağlık hizmeti nedeniyle tercih edilen göz hastalıkları branşında en iyi özel dal merkezi olmaktır.

MİSYONUMUZ
Etik ilkelerden hiçbir şekilde ödün vermeden uzman ve kaliteli kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri  yakından takip eden; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı, kalite standartlarının  da üstünde hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamalarla fark yaratmak

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ
Öncelikle insanı merkeze alan,
Etik değerler ile, hasta ve çalışan haklarına saygılı,
Dürüstlük, samimiyet, sorumluluk, güvenirlilik, şeffaflık, ulaşılabilirlik,
Eğitim, araştırma, paylaşım ve sürekli iyileştirme anlayışı ve ekip ruhu ile hareket etmek.